Entry-kuivausteline oven päälle
SINI Entry -kuivausteline on oven päälle ripustettava pyykkiteline. Entryn avulla lattiapinta jää vapaaksi ja tämä pyykinkuivausteline sopiikin erinomaisesti pieniin tiloihin. Entryn saa helposti avattua pyykkien ripustamista varten, ja kun telinettä ei tarvitse, sen saa lukittua pystyasentoon. Pyykinkuivaustelineessä on koukut pyyhkeen tai kylpytakin ripustamiseen sekä näppärä henkarinpidike. Entryn innovatiivinen rakenne mahdollistaa koukkuihin ja henkarinpidikkeeseen ripustamisen telineen ollessa auki tai kiinni.
Asennus ei vaadi poraamista, ruuvaamista tai muuta pysyvää kiinnitystä. Pakkauksessa on mukana pehmustetarrat, jotka laitetaan telineen runkoon suojaamaan ovea. Käyttöönoton jälkeen Entry-kuivaustelineen voi nostaa oven päältä ja päälle.
Ripustustilaa on 3,6 m. Teline kestää 8 kg verran painoa.
Tuotteella on viiden vuoden SINI-takuu.
Korkeus 37 cm, syvyys 32 cm avattuna, leveys 55 cm. Ovikannakkeiden syvyys 4,5 cm.
Paino 800 g
Ripustustilaa 3,6 m
Kiinnitä pehmustetarrat (6 kpl) pakkauksen mukana tulevan ohjeen mukaan. Ei vaadi kiinteää asennusta oven päälle.
Kuivausteline – sekajäte
Pakkausmuovi – muovinkeräys
Tuote-esite – keräyspaperi
Muovi (pp) ja metalli
Anu –
Tiedoissa pitäisi olla, mikä on paksuin ovi jonka kanssa tämä toimii.
Maiju –
Heippa, tuossa sivussa löytyy kohta “koko” josta klikkaamalla näkee tuotteen mitat. Ovikannakkeiden syvyys 4,5 cm, sitä paksumpaan oveen tämä ei siis sovi.
Paula –
Ovia on eri paksuisia ja telinettä ei pysty säätämään niihin sopivaksi.
Hanna/Sinituote –
Hei Paula!
Kiitos palautteestasi. Entry-kuivausteline sopii yleisimpien väliovien päälle. Välitän toiveesi leveyden säätömahdollisuudesta tuotekehitykseen.
Birgitta (varmistettu kirjoittaja) –
Tukeva ja kun ei tarvi kuivatukseen niin seinän puolelle puolipitoisten vaatteiden säilytykseen henkereissä.