Henkilöstön yhteystiedot

MARKKINOINTI JA HALLINTO

Vaihde: 019 7600 200
Postiosoite: Erkylän kartano 50, 05820 Hyvinkää

 Johanna Hamro-Drotz
toimitusjohtaja
johanna.hamrodrotz@sinituote.fi

 

 

Hanna Nokikuru
tuotepäällikkö
SINI-vaatehuolto, SINI Ruuviton -kylpyhuonesarja, SINI-pölynimuripussit ja SAVU-tuotteet
019 7600 214
hanna.nokikuru@sinituote.fi

Marika Karppinen
tuotepäällikkö
SINI-siivoustuotteet ja KUNGS-autonhoitotuotteet
019 7600 215
marika.karppinen@sinituote.fi

 

Jaakko ValkiainenJaakko Valkiainen
E-Commerce Specialist
019 7600 218
jaakko.valkiainen@sinituote.fi

 

Marika Saarinummi
markkinointikoordinaattori
019 7600 212
marika.saarinummi@sinituote.fi

 

Miina Pietilä
markkinointiassistentti
graafinen suunnittelu
019 7600 208
miina.pietila@sinituote.fi

 

Eveliina Sipilä
Taloushallinnon ja markkinoinnin assistentti
eveliina.sipila@sinituote.fi

 

 

Päivi Lähteenmäki
hallinto ja talous
019 7600 211
paivi.lahteenmaki@sinituote.fi

 

Saara Castrén 
kirjanpito ja taloushallinto
019 7600 210
saara.castren@sinituote.fi

 

 Aino Määttä
hallituksen jäsen
aino.maatta@sinituote.fi

 

TEHDAS

Vaihde: 02 211 0600
Postiosoite: Satakunnantie 119 B, 32800 Kokemäki

Jukka Heiska
tuotantojohtaja
040 840 3825
jukka.heiska@sinituote.fi

 

Rami Peltosaari
kehityspäällikkö
045 633 9735
rami.peltosaari@sinituote.fi

 

Kaisa Lammila
hankintapäällikkö
050 445 6383
kaisa.lammila@sinituote.fi

 

Eija Järvenpää
myyntisihteeri
050 569 6412
eija.jarvenpaa@sinituote.fi

 

Petra Juvela
hankintapäällikkö
050 444 4068
petra.juvela@sinituote.fi

 

Jarkko Heino
työnjohtaja,
muoviosasto
040 541 7848
jarkko.heino@sinituote.fi

Kauko Pruuki
työnjohtaja,
kokoonpano-osasto
040 530 4020
kauko.pruuki@sinituote.fi

Keijo Lindholm
työnjohtaja,
harjaosasto
050 443 0345
keijo.lindholm@sinituote.fi

Päivi Kantola 
laadunvarmistus
050 406 1825
paivi.kantola@sinituote.fi

 

Satu Vesala
työnjohtaja, lähettämö
050 596 8929
satu.vesala@sinituote.fi


Kati LukkariKati Lukkari

Verkkokauppavastaava
050 433 0646
kati.lukkari@sinituote.fi

MYYNTI

Veli Saarela

myyntijohtaja
Veli Saarela
p. 0400 218 118
veli.saarela(at)sinituote.fi

Mika Vatsia

avainasiakaspäällikkö
Itä-Suomi, Keski-Suomi, Häme ja Pohjois-Suomi
Mika Vatsia
p. 050 304 3445
mika.vatsia(at)sinituote.fi

Marjo Ropo

avainasiakaspäällikkö
Länsi-Suomi ja Etelä-Pohjanmaa

Marjo Ropo
p. 040 552 6276
marjo.ropo(at)sinituote.fi

Jari Halme

avainasiakaspäällikkö
Etelä-Suomi

Jari Halme
p. 050 409 7580
jari.halme(at)sinituote.fi

VIENTI

Dul-Le Niemi
vientijohtaja
050 342 0155
dul-le.niemi@sinituote.fi
saksa, englanti, korea

Maik Becker
vientipäällikkö
045 632 2013
maik.becker@sinituote.fi
saksa, ruotsi, englanti

Sini Hytti
vientikoordinaattori
050 302 4074
sini.hytti@sinituote.fi
saksa, englanti