Pikakuivain – kahva kierrätysmuovia

(4 tuotearviota)

19,90 

Tyylikkäät mustat muoviosat, grafiitinharmaa kumi. Kahva valmistettu 100 % kierrätysmuovista.

SINI Pikakuivain on yhdellä kädellä käytettävä kevyt lattialasta. Kapea ja nihkeä kuivain asettuu tiiviisti lattian pintaan ja kerää vedet tehokkaasti. Pikakuivaimen nivel on hieman toisessa reunassa, joten kuivainta käytetään lakaisimen tapaan.

Pikakuivain soveltuu myös roskien ja nesteiden lakaisuun kodin lattioilta. Ota tällöin kaveriksi pitkävartinen rikkalapio.

Tuotenumero: 18510GR

EAN: 6423800185106

Käyttöohje

Käytä lakaisuharjan tapaan roskien ja nesteiden puhdistamiseen. Sopii lattioiden kuivaamiseen pesutiloissa.

Hoito-ohje

Huuhtele huolellisesti käytön jälkeen ja kuivata ilmavasti. Säilytä ripustettuna, jotta käytön jälkeen kumiosa kuivuu hyvin eikä painu kasaan. Varressa on koukku ripustamista varten.

Koko

Terän pituus 32 cm
Paino 240 g

Materiaali

Varsi – alumiini/PBT
Kuivainosa – elastomeeri/alumiini
Kahva – kierrätysmuovi (polypropeeni)

Kierrätysohje

Lakaisin/kuivain – keräysmetalli
Pakkauspahvi – keräyspahvi

Katso, mistä kahvan kierrätysmuovi on peräisin…

play nappi

Sinituote ja Fortum laittavat muovijätteen kiertoon

#muovikiertoonsinillä

Lue Sinituote ja Fortum laittavat muovijätteen kiertoon

4 arviota tuotteelle

Pikakuivain – kahva kierrätysmuovia

  1. Aino

    Muuten tykkään tästä, mut kuivain osa ei pysy paikoillaan vaan liukuu kokoajan.Hankaloittaa lastaamista ja lastaus jälki jää heikoksi.

  2. Raili

    Kuivaan suihkun jälkeen ensin seinät ja sitten lattian tällä pikakuivaimella. Onnistuu hyvin vain tällä yhdellä kuivaimella!

  3. Sirja

    Maailman paras lattialasta! Olen käyttänyt vuosikausia. Ei jätä isoja vesiraitoja eikä mene kauaa niin lattia on täysin kuiva.
    Vaihdoin itse lastan mukana tulleen varren vanhan lakaisuharjan varteen, koska tykkään käyttää lastaa yhdellä kädellä. Meillä lyhyt varsi toimii hyvin pienessä kylppärissä. Eikä pystyssä pysyminen ole ongelma, sillä lasta ripustetaan koukkuun aina käytön jälkeen. Lasta pääsee näin kuivumaan kunnolla ja pysyy puhtaana.

  4. Mia

    Olen todella kaivannut mustia tai grafiitinharmaita siivousvälineitä, jotka myös sisustukseen sopisivat Tämä pikakuivain mustana on tervetullut omaan kotiimme, toki koko mustana olisi vielä tyylikkäämpi suihkutilassa.

Näytä kaikki arvostelut
Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Kylpyhuoneen pesu

play nappi

Hoito-ohje: SINI Ruuviton -imukuppi

Näin imukuppi irtoaa seinästä ja pestään.

Lue Hoito-ohje: SINI Ruuviton -imukuppi
play nappi

Ikävä yllätys kylppärissä – ja ratkaisu SINI-siivousvälineillä

Taklaa kylppärin tahrat!

Lue Ikävä yllätys kylppärissä – ja ratkaisu SINI-siivousvälineillä
play nappi

Asennusohje: SINI Ruuviton -kylpy­huo­ne­te­li­ne

Ei vaadi poraamista!

Lue Asennusohje: SINI Ruuviton -kylpy­huo­ne­te­li­ne

Ostetuimmat tuotteet